Ağustos 4, 2021

Ak Parti Aksaray Kadın Kolları Başkanı Ferhan Polat Güven Tazeledi

AK Parti Aksaray Kadın Kolları Başkanı Ferhan Polat, gerçekleşen 6. Olağan Kongrede güven tazeleyerek yeniden seçildi.

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, ayakta ve sahnede

Açılış konuşmasını yapan Kadın Kolları Başkanı Ferhan Polat, Kadın Kolları olarak en geniş, en donanımlı kadrolara sahip Ak Parti’nin 5 Milyon 270 bin kadın üyesi olduğunu vurgulayarak, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan milletimizin huzuru ve geleceği için gecesini gündüzüne katıp, her türlü güçlük ve iftiralar karşısında, bunca engellemelere rağmen dimdik durarak yılmadan çalışıyorsa bizlerde gayret etmeliyiz. Sultan Tuğrul olmadığında ardında ordu hazırlığı yapan Sultan Can Hatun, Süleyman Şahın yanında dimdik duran Hayme Hatun, Kurtuluş Savaşında mücadele eden Nene Hatun ve adını sayamadığımız şanlı tarihimize ismini altın harflerle yazdırmış kadınların torunlarıyız biz. Geçmişin izinden, geleceğinin peşinden koşan AK kadınlarız biz. Kadınlar Allahın emanetidir. Davada Elhamdülillah bize emanettir. Liderimizin yolunda mücadelemize devam edeceğiz” dedi.

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, oturan insanlar, sahnedeki insanlar ve iç mekan

Kongreye canlı bağlantı ile katılan Kadın Kolları Genel Başkanı Lütfiye Selva Çam ise, 19 yıllık iktidarları döneminde kadınlara yönelik büyük hizmetlerde bulunduklarını belirterek ana muhalefet partisinde görevli kadınlara seslendi. CHP’li kadınların kendi örgütlerindeki tecavüz ve taciz olaylarına neden ses çıkarmadıklarını soran Lütfiye Selva Çam, ayrıca kadın derneklerine de bunları dillendirme çağrısında bulundu. AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Genel Başkanı Lütfiye Selva Çam gerek milletvekili, gerek belediye başkanı ve belediye meclis üyeliklerinde görevli kadın sayısının da kendi dönemlerinde arttığına dikkat çekti.

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, oturan insanlar

Gerçekleştirilen konuşmaların ardından okunan faaliyet raporu ibraz edildi ve seçimlere geçildi. Tek adayın yer aldığı kongre sonrasında Ferhan Polat delegelerin oylarıyla yeniden AK Parti Aksaray Kadın Kolları Başkanlığına seçildi.

Bir Cevap Yazın

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.