Ağustos 4, 2021

Okul Bahçesine Atılan İçki Kutuları Mahalleliyi Rahatsız Ediyor

Meydan Mahallesi Şeyh Edebali Ortaokulu’nun bahçesinde içki içip kutuları okul bahçesine atan kişiler, mahalleliyi tedirgin ediyor.

Ajans68’e ulaşan mahalle sakinleri yaşanan durumdan duydukları rahatsızlığı dile getirerek yetkililerin duruma müdahale etmelerini istediler.

Çocuklarının okul bahçesinde oyun oynadıklarını, okulun eğitim öğretim kurumu olduğunu ifade eden mahalle sakinleri, çocukların bulunduğu bir ortamda içki içilmesinin, içki kutularının okul bahçesine atılmasının kabul edilemez olduğunu ifade ettiler.

Okul bahçesinin kirli olduğunu söyleyen bir mahalleli “Çocuklarımız bu kirliliğin içinde oynamaya çalışıyorlar. Bu salgın zamanında bir yere gönderemediğimiz çocuklarımızı evimizin yanında bulunan, nispeten daha sağlıklı, güvenli olduğunu düşündüğümüz okulun bahçesine gönderiyoruz. Buranın da durumu ortada. Bira şişeleri, çöpler, patatesler… her şey var” şeklinde konuştu.

Okul bahçesinde oyun oynayan mahalleli bir kız çocuğu da “İnşallah burayı düzeltirler, burayı temizlerler, burası bizim oyun alanımız” şeklinde konuştu.

Bir Cevap Yazın

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.