Ağustos 4, 2021

“Yem Fiyatlarında Yapılan Zamlar İnanılır Gibi Değil”

Aksaray Ziraat Odası Başkanı Emin Koçak, yem fiyatlarına yapılan zammı eleştirerek “Ülkemiz için elzem olan tarımsal üretimin devam etmesi, kesintiye uğramaması için elinizi taşın altına koyup üreticiye destek olacağınıza yem fiyatlarında yaptığınız bu zamlar inanılır gibi değil” dedi.

 Çiftçimizin kıymeti, pandemi sürecinde umarız anlaşılmıştır diyen Koçak, “Tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip korona virüs (Covid-19) salgınıyla mücadele edilirken tarımsal üretimin, gıda ve tedarik zincirinin devam etmesinin insan sağlığı için çok çok önemli olduğu ortaya çıkmıştır. Maalesef yem sanayicisi içinde bulunduğumuz bu zor günleri fırsata çevirip, sanki çiftliğimize ortak gibi davranıyor, yemde son zamanlarda zam üstüne zam yapmaya başladılar” şeklinde konuştu.

“Tüm dünyada ülkeler arasında hiçbir ticari kaygı olmadan yardımlaşma sağlanırken sizler nasıl karlılığınızı düşünüp bu zamları yapabiliyorsunuz?” diye soran Koçak, “Ülkemiz için elzem olan tarımsal üretimin devam etmesi, kesintiye uğramaması için elinizi taşın altına koyup üreticiye destek olacağınıza yem fiyatlarında yaptığınız bu zamlar inanılır gibi değil. Tarım Kredi Kooperatifleri çok güçlü bir yapıya sahip. Lütfen bu güçleri ile yem fiyatlarına müdahale etsinler. Satış yaptıkları yemde yapacakları %20 indirim piyasaları çok rahatlatacaktır. Ulusal Süt Konseyi yeni bir tavsiye kararı almak için aralık ayını lütfen beklemesin. Acil olarak bir karar alsınlar. Süt fiyatlarının sabitliği ve yeme gelen ve halen de gelmeye devam eden zamlar üreticilerimizi zorlamaya başladı” dedi.

Bir Cevap Yazın

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.