Nisan 16, 2021

“Tevhid Peygamberi, Zulüm Sisteminin Kanlı Çarklarını Parçalayacak Yeryüzündeki Tek adrestir”

HÜDA PAR Aksaray İl Başkanı Özgür Kalkan, mevlit kandili vesilesiyle bir basın açıklaması yaptı.

Kalkan, son günlerde Fransa’da Peygamber efendimize yönelik hakaretlere dikkat çekerek, “Zulmetin karanlığını, adaletin meşalesiyle aydınlatan Tevhid Peygamberi (sav), Batı’nın ve Fransa’nın kanlı çarklarını parçalayacak yeryüzündeki tek adrestir. Bu gerçeği bilen ve zulüm sistemlerini devam ettirmek isteyen Batılı güçler, Peygamber Efendimizi tahkir ediyor, O’na iftira atıyorlar” dedi.

Yeryüzünün küfrün ve zulmün karanlığına gömüldüğü, güçlünün zayıfı ezdiği, şefkat ve merhametin kaybolduğu, ahlaki değerlerin zayıfladığı bir dönemde âlemlere rahmet olarak gönderilen o kutlu elçiye salat ve selam olsun.

Hz. Muhammed’in (sav) kutlu viladetiyle karanlıklar, aydınlığa kavuşmuş, zulmet, yerini adalete terk etmiştir. O kutlu günü idrak etmenin heyecanını ve sevincini yaşıyoruz.

O’nun bir güneş gibi doğuşuyla karanlıklar dağıldı; gelişiyle mazlumlar güldü, insanlık Asrı-ı Saadet’e şahitlik etti. Yeryüzüne adalet, kardeşlik ve huzur hâkim oldu.

Başta ümmeti olmak üzere insanlık O’nun (sav) mübarek siretine, öğrettiği Kitap ve hikmete yeniden muhtaç hale geldi. Mazlumlar yeniden kan göllerinin kurumasını, fitne ateşlerinin sönmesini ve zulüm saraylarının yerle bir olmasını dört gözle beklemektedir. Elbette bunun tek çaresi getirdiği mesaja kulak vermek, hep birlikte dört elle sarılmaktır. Ancak bu şekilde hak ve adaletin bütün yeryüzüne yeniden hâkim olması mümkün olacaktır.

Zulüm ve sömürü sistemlerini devam ettirmek isteyen kokuşmuş Batı zihniyetinin, özellikle Fransa özelinde, İslam’a ve Allah’ın Resulüne karşı ahlaksızca bir saldırı içerisinde bulunması manidardır. Zulmetin karanlığını, adaletin meşalesiyle aydınlatan Tevhid Peygamberi (sav), Batı’nın ve Fransa’nın kanlı çarklarını parçalayacak yeryüzündeki tek adrestir. Bu gerçeği bilen ve zulüm sistemlerini devam ettirmek isteyen Batılı güçler, Peygamber Efendimizi tahkir ediyor, O’na iftira atıyorlar. Bu vesileyle bir kez daha bu hadsiz ve alçak tutumlarını lanetliyorum.

Yüce Rabbimizden, kutlu veladet yıldönümünün, tüm İslam âlemine mübarek olmasını, insanlık ailesine hayırlar getirmesini diliyorum. Bu gecenin Yüce Peygamber’in (sav) hayatın her alanında örnek alınmasına; getirdiği mesajın daha iyi anlaşılmasına ve yaşanmasına vesile olmasını temenni ediyorum.

Bir Cevap Yazın

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.